Pioneers in the industry, we offer soap packaging machine, dishwash soap packing machine, automatic soap packaging machine and hotel soap packing machine from India.
Get Latest Price
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Khosla |
| Power | 3 kW |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 180 Kg |
| Phase | Three |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Programmable Logic Controller (PLC) | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Soap type | Laundry soap |
| Packing speed | 200 pack/min |
| Sealing type | Shrink wrap |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Automation grade | Automatic |
| Programmable Logic Controller (PLC) | Yes |
| Servo Motion Control | Yes |
| Machine type | Band sealer |
| Phase | Single Phase |
| Body material | MS with SS cover |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 5000 pouch/hour |
| Programmable Logic Controller (PLC) | Yes |
| Servo Motion Control | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
No. B-17, Industrial Area, Phase 2
Mohali - 160051, Punjab, India