Pioneers in the industry, we offer namkeen packing machine, automatic tea pouch packing machine, fryums packing machine, automatic soap packing machine, ipac 21fp 4x automatic pouch packing machine and horizontal flow wrap machine from India.
Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Model Name/Number | Khosla |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Brand | Khosla |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Packaging Application | Frymus |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Soap type | Laundry soap |
| Packing speed | 200 pack/min |
| Sealing type | Shrink wrap |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Soap weight range | 75-100 g |
| Automation grade | Automatic |
| Packing material | Paper with film, Printed laminate, Paper wrap |
| Machine type | Band sealer |
| Phase | Single Phase |
Get Latest Price
| Machine Power | 3 HP |
| Driven Type | Electric |
| Pouch Length | 6 |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Brand | Khosla |
| Material | Mild Steel |
| Pouch Capacity | 200 grams |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 100kg |
| Weight (kilogram) | 200kg |
Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 30 Pouch/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 100 g |
| Brand | Khosla |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 40 BPH |
| Packaging Type | Pouches |
| Pouch Capacity | 500 g |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
No. B-17, Industrial Area, Phase 2
Mohali - 160051, Punjab, India